Autoškola Hornek | Vaše cesta začíná u nás...
Výuka a výcvik
  • výuka a výcvik probíhá pod dozorem zkušeného učitele
  • teoretická výuka probíhá na dvou vybavených učebnách
  • výcvik začíná na autotrenažeru, pokračuje na autocvičišti
  • první jízda žáka za město do velmi malého provozu
  • žák je postupně podroben stále většímu městskému provozu
  • po absolvování všech etap je žák nahlášen ke zkoušce u komisaře

Provádíme výcvik těchto skupin
 

Skupina

Informace

Věk

AM

Toto řidičské oprávnění opravňuje k řízení mopedu a   malého motocyklu s maximální konstrukční rychlostí do 45km/h a do obsahu   50ccm.

15 let

A1

Toto řidičské oprávnění opravňuje k řízení malého   motocyklu s objemem válců do 125ccm a výkonu motoru maximálně 11kW.

16 let

A2

Toto řidičské oprávnění opravňuje k řízení motocyklu   postranním vozíkem nebo bez něj s výkonem   motoru nejvýše 35 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, které nebyly upraveny   z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem.

 

18 let
 
 

A

Toto řidičské oprávnění opravňuje k řízení   motocyklu, jehož hmotnost v nenaloženém   stavu je vyšší než 180 kg (tolerance -5kg) a s výkonem motoru nejméně

50 kW.

24 let nebo 2 roky praxe A2

B

Toto řidičské oprávnění opravňuje k řízení   motorového vozidla s celkovou hmotností nepřevyšující 3,5tuny a maximálně 8-mi   místy k sezení mimo řidiče. K vozidlu může být připojeno přípojné vozidlo o   celkové hmotnosti do 750kg.

18 let

B+E

Toto řidičské oprávnění opravňuje k řízení motorového vozidla s celkovou hmotností nepřevyšující 3,5tuny a maximálně 8-mi místy k sezení mimo řidiče. K vozidlu může být připojeno přípojné vozidlo o celkové hmotnosti nad 750kg.

18 let

C

Toto řidičské oprávnění opravňuje k řízení   motorového vozidla s celkovou hmotností převyšující 3,5tuny a maximálně 8-mi   místy k sezení mimo řidiče. K vozidlu může být připojeno přípojné vozidlo o   celkové hmotnosti do 750kg.

21 let

C+E

Toto řidičské oprávnění opravňuje k řízení   motorového vozidla s celkovou hmotností převyšující 3,5tuny a maximálně 8-mi   místy k sezení mimo řidiče. K vozidlu může být připojeno přípojné vozidlo o   celkové hmotnosti nad 750kg.

21 let

T

Do   skupiny T jsou zařazeny traktory a pracovní stroje samojízdné, ke kterým smí   být připojeno přípojné vozidlo

17 let